Databáza profesionálnych a amatérskych filmových dokumentov mapujúcich regionálne spoločenské zmeny, udalosti a životy ľudí na hornom, dolnom a strednom Liptove. Filmový archív je zameraný na sieťovanie, spájanie komunity a hľadanie nových dokumentárnych zdrojov v analógovom a digitálnom formáte. Archív slúži na vzdelávacie a kultúrne účely v rámci zachovania dedičstva - pokrýva politické, kultúrne, náboženské i národohospodárske udalosti Liptova.

Súčasťou archívu sú sprievodné filmové podujatia FOTOKINO, realizované v spolupráci s Mestskou knižnicou Ružomberok, Galériou Ľudovíta Fullu-SNG, Liptovským múzeom, prípadne inými vzdelávacími a kultúrnymi inštitúciami v regióne.

Partneri projektu

  • Mesto Ružomberok
  • Liptovské múzeum
  • Galéria Ľudovíta Fullu-SNG
  • Mestská knižnica Ružomberok
  • Rodinné archívy

Kontakt

Ak ste filmovým zanietencom, výskumníkom, tvorcom vlastného dokumentu, či majiteľom filmového záznamu, budeme radi, keď sa nám ozvete.

E-mail: zuzana@kadetadefilm.sk

Zuzana Hrušková

Zuzana

Autorka projektu

Narodila sa v roku 1977 na Orave, vyštudovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave multimédiá v Ateliéri slobodnej kreativity. Žila a študovala v Anglicku, Nemecku, Taliansku a v súčasnosti je usadená v Ružomberku. Návštevníkom otvára kultúrny a kognitívny svet ako metodička a umelkyňa v Galérii Ľudovíta Fullu-SNG. V septembri 2014 založila iniciatívu Fotobežka a neskôr ju formovala do občianskeho združenia.

Marek Šulík

Marek

Odborný garant

Narodil sa v roku 1974 v Žiline, na Vysokej škole múzických umení v Bratislave vyštudoval réžiu dokumentárneho filmu. Pracuje ako filmový režisér a strihač, je pedagógom na VŠMU, a okrem toho sa venuje archívnemu projektu Rodinné archívy. Časť svojho detstva prežil na Liptove, v Černovej, odkiaľ pochádzajú predkovia z otcovej strany.